پنج شنبه سی ام فروردین ماه سال 1397 خورشیدی
تخریب بقیع توسط وهابیت، سوزاندن پرچم عزای حسین(ع) و قرآن سوزی خبرنامه دانشجويان ايران: رسول گرامي اسلام به عنوان آخرين پيامبر و كسي كه بايستي كاملترين و جامع ترين نسخه هدايتي براي بشر را ارائه دهد تمام دغدغه‌شان اين بود كه پس از ايشان وضعيت راهبري جامعه اسلامي...
دفعات مشاهده: 5076 • تاریخ درج : چهارشنبه 16 شهریور 1390  •
تمام توهین‌‍‌ها و جسارت‌ها برای چه چیز به اسلام ناب صورت گرفته؟
تخریب بقیع توسط وهابیت، سوزاندن پرچم عزای حسین(ع) و قرآن سوزی
خبرنامه دانشجويان ايران: رسول گرامي اسلام به عنوان آخرين پيامبر و كسي كه بايستي كاملترين و جامع ترين نسخه هدايتي براي بشر را ارائه دهد تمام دغدغه‌شان اين بود كه پس از ايشان وضعيت راهبري جامعه اسلامي چگونه خواهد بود.
به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجويان ايران»،  براین اساس به خصوص در اواخر عمر شریفشان مدام بر این مسئله تاکید می کردند تا مبادا امت اسلامی پس از ایشان به ورطه انحراف کشیده شود.
رسول گرامی اسلام از این جهت بنا به فرموده ایشان 2چیز گرانبها در میان امت به امانت گذارد: "انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتی ...ای مردم نزدیک است فراخوانده شوم و دعوت حق را اجابت نمایم و من دو چیزگران در میان شما مى‏گذارم و مى‏روم: کتاب خدا و عترتم، اهل‏بیتم... و خداوند لطیف و آگاه به من خبر داد که این دو هرگز از یکدیگر جدا نشوند تا کنار حوض کوثر برمن‏وارد شوند. پس خوب بیندیشید چگونه با آن دو رفتار خواهید نمود."
اما هنوز جنازه رسول خدا برروی زمین بود که اولین جسارت ها آغاز شد ولی گذشته از اینکه در تاریخ اسلام همیشه بوده اند کسانی که سعی در افتراق و یا نابودی این دو یادگار عزیز داشته اند در تاریخ معاصر نیز این جسارتها کم نبوده است.
تخریب قبور ائمه بقیع(ع)
کمی نزدیکتر، هشتم شوال سال 1344 هجری قمری و از این تاریخ 88سال می گذرد و حدود 1400 سال از زمان پیامبر گرامی اسلام و این روز مصادف است با واقعه تخریب قبرستان بقیع بدست وهابیان که یک جریان انحرافی لندن ساخته است در اهل تسنن.
 

ماجرا از این قرار است که هشتم شوال سال 1344 هجری قمری، قبور مطهر ائمه بقیع(ع) و حضرت حمزه در احد (ع) توسط گروه وهابیت تخریب شد. علاوه بر این قبور، وهابیان کافر، قبرهای دیگری از جمله: قبور مطهر٬فاطمه بنت اسد٬حضرت ام البنین٬ابراهیم فرزند رسول الله(ص)٬ اسماعیل فرزند امام صادق (ع)٬ قبر حلیمه سعدیه دایه حضرت رسول (ص) و قبور شهدای عصر رسالت را نیز تخریب کردند. در سال 1343 ه.ق این گروه منحرف، قبور حضرت عبدالمطلب٬ ابی طالب٬ خدیجه کبری٬ وزادگاه حضرت رسول (ص) و فرزند گرامیشان٬ حضرت صدیقه کبری (س) را با خاک یکسان کردند…درشهر جده هم قبر حضرت حوا و دیگر قبور را تخریب کرده بودند.

 
شما هم برای تمام توهین‌‍‌ها و جسارت‌ها برای چه چیز به اسلام ناب صورت گرفته؟ نظر دهید  

 
 
 
          
نظرات کاربران برای تمام توهین‌‍‌ها و جسارت‌ها برای چه چیز به اسلام ناب صورت گرفته؟  

هیچ نظری برای این مقاله ثبت نشده است