سه شنبه بیست و ششم تیرماه سال 1397 خورشیدی
  پخش زنــــده  
  معرفی کتــــاب  
  معرفی سایت  
  ویژه ها  
 
  کلام معصومین  
عن فاطمة الزهراء سلام الله علیها:
 
جَعَلَ اللّهُ الاْیمانَ تَطْهیرا لَكُمْ مِنَ الشِّرْكِ، وَ الصَّلاةَ تَنْزیها لَكُمْ مِنَ الْكِبْرِ، وَالزَّكاةَ تَزْكِیَةً لِلنَّفْسِ، وَ نِماءً فِى الرِّزقِ، وَالصِّیامَ تَثْبیتا لِلاْ خْلاصِ، وَالْحَّجَ تَشْییدا لِلدّینِ
 
خداوند سبحان ، ایمان و اعتقاد را براى طهارت از شرك و نجات از گمراهى ها و شقاوت ها قرار داد. و نماز را براى خضوع و فروتنى و پاكى از هر نوع تكّبر، مقرّر نمود. و زكات (و خمس ) را براى تزكیه نفس و توسعه روزى تعیین نمود. و روزه را براى استقامت و اخلاص در اراده ، لازم دانست . و حجّ را براى استحكام اءساس شریعت و بناء دین اسلام واجب نمود.
ریاحین الشّریعة : ج 1، ص 312، فاطمة الزّهراء علیها السلام : ص 360 .
 
تقویم شیعه-شعبان المعظم
  شعائر / درباره ما     ( دفعات مشاهده : 3783 )  
مؤسسه دارالمهدي والقرآن الحكيم در سال 1417 به همت سه تن از دوستان شروع به کارنمود.. 
مهمترین فعاليت های فعلی مؤسسه عبارت است از:
1- برگزاری جلسات آموزش قرآن و اصول عقايد ويژه برادران؛ صبح های جمعه هر هفته از ساعت 9:30 الي 11، به طور متوسط حدود يكصد عضو در اين جلسات به طور مرتب و منظم شركت و به چندين گروه درسی تقسيم می شوند. 
گروه روخوانی و روان خوانی برای نونهالان و افراد تا مقطع ابتدائی 
گروه روخوانی و روان خوانی برای مقطع سوم تا پنجم ابتدائی 
گروه روخوانی و روان خوانی برای مقطع راهنمائی 
گروه روخوانی و روان خوانی و مفاهيم قرآن برای مقطع دبيرستان 
گروه تجويد تكميلی برای مقطع دبيرستان 
گروه روخوانی و روان خوانی برای جوانان شاغل 
گروه روخوانی و روخوانی برای بزرگسالان 
گروه صوت و لحن 
و سپس بحث های عقايد دينی برای دو گروه سنی نوجوان و جوان ارائه می گردد. 
عضويت در اين جلسات با آزمون شروع شده و سپس متناسب با معلومات و باتوجه به مقطع سنی شخص در گروه مربوطه ثبت نام می شود. و پس از طی دوره لازم با آزمون وارد مرحله بعد می شود و به همين ترتيب تا به درجه استادی در فن تجويد برسد كه خوش بختانه تعداد بسياری از تربيت شده های اين جلسات هم اكنون خود، از اساتيد در سطح شهر اصفهان هستند و جلساتی را اداره می كنند. 
2- فعاليت بانوان: مراجع محترم به شدت تأكيد داشتند كه فعاليت هایی برای بانوان ايجاد کرد  تا اينكه موفق شديم در حسينيه كربلائيهای اصفهان واحد بانوان تشكيل دهيم. 
بحمدالله توانستيم بر مشكلات فائق آييم و بعد از ظهر روزهای يكشنبه را به بانوان اختصاص داديم. در ابتدا عده بانوان شركت كننده كم بود ولی امروز اين واحد شامل 350 عضو ثابت و 12 ترم آموزشی است كه: قرائت قرآن، حفظ قرآن، تجويد و ترتيل، ختم قرآن، دروس تفسير و عقايد در آن آموزش داده می شود و كه در پايان به شركت كنندگان گواهينامه اعطا می شود. 
3- برگزاری برنامه های قرآنی در شب های ماه مبارك رمضان برای (برادران و خواهران) که هرشب پس از افطار جلسات برقرار می شود وهر يك از شركت كنندگان بر حسب سطح علمی خود در مسابقات  شرکت می کند و در پايان ماه مبارك رمضان، نتايج اعلام و به برندگان جوايز گوناگونی اعطا می شود. 
4- كتابخانه آل الرسول عليهم السلام كه شامل پنج هزار كتاب در موضوعات گوناگون است و استفاده از اين كتابخانه براي عموم طبقات خصوصا طلاب علوم دينی و دانشجويان آزاد است. 
5- استوديو نينوا: در اين مركز شماری از برنامه های تلويزيونی و صوتی با موضوع گوناگون دينی و چندين فيلم فرهنگی توليد شده است. 
6- مركز كامپيوتر: كه دارای پيشرفته ترين كامپيوترهای موجود است و دوره های متعددی برای آموزش سيستم عامل، زبان برنامه نويسی، اينترنت، توليد صفحات وب و... برای بانوان و آقايان در آن برگزار می شود. 
7- نمايش: در سال 1425 ه.ق مركز هنرهای نمايشی تأسيس شد كه در آن چندين فيلم تلويزيونی به زبان فارسی توليد شده است. از آن جمله می توان به فيلم های امانت، خاطرات و مرثيه عشق اشاره نمود. 
8- پايگاه اينترنتی: از جمله فعاليت مؤسسه می توان به سايت اينترنتی شعائر كه به منظور معرفی كردن عقايد حقه شيعه اماميه كه به زبان فارسی است، اشاره كرد. بخش های مختلف اين سايت عبارت است از: 
مقالات: معارف اسلامی،مهدویت،اهل بیت علیهم السلام،پزشکی،خانه و خانواده و... 
اخبار ايران و جهان : مراجع و بزرگان،فرهنگی ،اجتماعی،مذهبی، سلامت،فرهنگ و هنر ،ورزشی، علم و فناوری،حوادش 
اخبار پايگاه: فعالیتهای صورت گرفته در پایگاه 
آلبوم تصاوير: تصاویر مذهبی،طبیعت ، کودک، اماکن مقدسه و ..... 
بانك کلیپ: کلیپ های مذهبی، کلیپ های کودک، کلیپ های نمایشی ، کلیپ های مستند و .... 
معرفی ديگر سايت ها : مراجع ،خبری،ورزشی و...  
علاوه بر اينها مؤسسه در طول سال و در مناسبات مختلف مذهبی، مراسمات ويژه ای برگزار می كند 
شما عزیزان می توانید از طریق ایمیل پرتال شعائر به آدرس info@shaaer.com ویا از طریق تلفکس به شماره  03112299024 با ما در ارتباط باشید. 
سلامتی شما عزیزان را از خدای منان آرزومندیم و دعای خیر شما دوستداران اهل بیت علیهم السلام را در توفیق روز افزون خواستاریم.